مدیریت تغییر و تحول( جک کنفیلد)مدیریت تغییر و تحول( جک کنفیلد)

مدیریت تغییر و تحول (جَک کنفیلد)

چگونه انضباطی روزانه را برای موفقیتی آسان تمرین کنیم

(بر اساس "فیلم راز" و قانون جذب)

1-                تمرین نیت و قصد صبحگاهی، تجسم و تصویرسازی و آزادسازی را انجام دهید.

به محض آنکه صبح بیدار میشوید، 5 دقیقه بر روی آرزوها، اهداف و خواسته هایتان تمرکز کنید. به صورت راحت بنشینید، چشمانتان را بسته و رویاهایتان را به گونه ای تجسم کنید که گویی همه آنها اتفاق افتاده و به واقعیت تبدیل شده اند. 30 ثانبه تا یک دقیقه را صرف هر یک از اهداف و رویاهایتان کنید. چند لحظه تصور کنید که امروزتان دقیقا همانگونه که میخواستید پیش رفته است و اتفاق افتاده است.

وقتی این تمرین را انجام میدهید، اغلب اعتقادات محدود کننده ای به ذهن شما راه می یابد که ناشی از دوران کودکی شما می باشند. تفکراتی همچون "من هرگز توان انجام چنین کاری را ندارم"، "هیچ امکانی برای رسیدن به آن نیست" یا "من در حد و اندازه این موضوع نیستم"، بلافاصله به ذهن شما خطور میکند.

در صورت چنین اتفاقی، از یکی از چند روش آزادسازی موجود جهت آزاد کردن این تفکرات منفی استفاده کنید. با این تفکر جنگ و بحث نکنید، تنها آن را آزاد کنید. یادتان باشد چند لحظه ای را صرف حس کردن لحظات واقعی تبدیل شدن این رویاها به عمل و واقعیت کرده و آن لحظه ها را حس کنید، گویی که همه رویاها به واقعیت تبدیل شده اند. احساس موجود در این لحظه را حس کنید. میزان شدت احساس، شدت جذب را تعیین میکند.

2-                از تصاویر خارجی جهت متمرکز بودن روی اهداف و رویاهایتان بهره ببرید.

برای آنکه روی اهداف و غایت هایتان متمرکز باشید، اطرافتان را با تصاویر خارجی و بصری از موضوعات و تجربیاتی که میخواهید در زندگی به وجود آورید محاصره کنید. روش های متععدی برای انجام این تمرین وجود دارد:

·                                          عکس های آنچه را که میخواهید داشته باشید، قیچی کنید. (مانند ماشین یا خانه ایده آلتان) و همچنین عکس های مربوط به تجربیاتی که علاقمند به آنها هستید. (مانند رابطه ای بی نقص، شغل ایده آل، سلامتی کامل، وزن مناسب، لذت بیشتر و آرامش و تعادل بیشتر درونی)، تا دائما به خودتان این شرایط را یادآوری کنید. این تصاویر و عکس ها را با چسب بر روی مانیتور کامپیوتر، درب یخچال، آیینه و یا حتی به صورت Screen Saver و یا برنامه باز Power Point که دائما در حال اجراست، قرار دهید و بچسبانید.

·                                          یک تخته بزرگ فراهم کرده و این عکس ها و تصاویر را با جملاتی جذاب در زمان حال در کنار هم قرار داده و به صورت یک پوستر بزرگ دائما در فراروی خود قرار دهید.

·                                          از این تصاویر و عکس ها یک کتاب رویا ایجاد کرده و از طریق حفاظی پلاستیکی همچون یک آلبوم از آنها محافظت کرده و به آنها نگاه کنید.

·                                          هر زمان که به هر یک از این عکس ها نگاه کردید، آنچه را که باب دویل در فیلم "راز" آموزش داد، انجام دهید. این فکر را با خود مرور کنید: "این اکنون متعلق به من است، این من هستم."

3-                به فکرهایی که احساس بهتر در شما ایجاد میکنند، فکر کنید.

به اوقات و زمان های متعددی که شما پاسخ و واکنشی احساسی به محرک های متفاوت در طول روز ارائه میکنید، توجه کنید (پاسخ ها و واکنش هایی به انسان های دیگر، تجربیات و تفکرات خود) که به موازات و در چهارچوب علایق، رویاها و اهدافتان نیستند، توجه ویژه ای به احساساتی همچون ناامیدی، عصبانیت، نگرانی که ناشی از تجربیات و شرایط شماست، داشته باشید.

یادتان باشد که این احساسات ( که خلق شده توسط تفکرات، عقاید و اعتقاداتتان هست) شما هستند که شرایط حاضر و آینده شما را خلق میکنند. شما باید تغییری پویا و محرک (لرزشی) را از طریق تغییر تفکراتتان که احساسی بهتر و زیبا تر ایجاد میکنند، به وجود بیاورید.

یادتان باشد که شما باید خودتان را با شرایط و تجربیات ایده آلی که خواستار وقوع آنها در زندگیتان هستید، سازگار و هماهنگ کنید. به طور خاص این اهمیت فوق العاده ای دارد تا تمام رفتار و تفکرات شما بر روی موضوعاتی باشد که حس لذت را برای شما به وجود می آورد. فکر خود را معطوف ایده ها و موضوعاتی کنید که شادی و لذت را برایتان به وجود می آورند (عشقتان، بهترین دوستتان، نوه هایتان، مقصد مورد علاقه مسافرتتان و ...) و اقداماتی را انجام دهید که عاشق آنها هستید. (گوش کردن به موسیقی، بازی کردن با حیوان خانگی، کار کردن در حیاط خانه و ...)

4-                نگرش شکرگزارانه داشته باشید

حائز اهمیت است که هر روز زمانی را صرف تمرکز بر شکرگزاری برای نعمتی خاص که به شما داده شده است، بکنید. میتوانید این کار را هر روز صبح قبل و یا بعد از تمرین، تجسم و تصویرسازی کنید و یا در هنگام شب انجام دهید. بر روی همه آن چیزهایی که به خاطرشان شکرگزار هستید، تمرکز کنید. (سلامتیتان، فرزندانتان، شغلتان، هوای مطبوع، برق، آب، یک سیستم صوتی خوب در خانه، باغ گل های حیاطتان، حیوانات خانگی در خانه تان، غذای خوشمزه ، دوستانتان و...)

اصلا مهم نیست که اکنون شما در چه موقعیتی هستید، در هر صورت حتما نعماتی برای شکرگزاری در زندگی شما وجود دارد. هرچه بیشتر بر روی نعمت هایتان تمرکز کنید، نعمت های بیشتری برای شکرگزاری به سمت شما جذب خواهند شد.

5-                عمل کنید

2 نوع عمل برای انجام وجود دارد:

اقدامات واضح و روشن:

مانند زمانی که یک ماشین بهتر میخواهید، در این صورت همه مدل های ماشین مورد علاقه تان را تست میکنید و حتی 10% درآمدتان را در یک حساب برای خرید خودرو ذخیره می کنید و یا زمانی که علاقه دارید یک پزشک باشید به شدت برای پذیرش در یک دانشگاه پزشکی درس میخوانید.

اقدامات الهام بخش:

زمانی که شما اقادام به انجام و تبعیت از انضباط و قواعد شرح داده شده در گذشته کردید، جهان از طریق مهیا کردن انسان ها، منابع، فرصت ها و انرژی های مورد نیاز به شما پاسخ خواهد داد و حرکت شما در مسیر آرزوها و رویاهایتان را سریع خواهد کرد. شما می باید زمانی که این فرصت ها به وجود می آید از آنها نهایت بهره را ببرید.

شما همچنین با ایده های الهام بخش مواجه خواهید شد. شما باید بر مبنای این ایده ها عمل کنید. شما باید از پیام ها لطیف جهان در این مسیر اطاعت کنید. اغلب مواقع این پیام ها و وقایع هیچ ارتباط واضح و مشخصی با رویاها و غایت های شما ندارند ولی با گذر زمان و در صورت پذیرش و دنبال کردن آنها، شما به مقصدی فوق العاده و رویا و آرزوی خود خواهید رسید.

6-                تایید کنید که همه چیز بر وفق مراد است.

در صورتی که تغییری در جهت بهتر شدن را ملاحظه کردید، تایید کنید که این اتفاق بر وفق مراد و به نفع شما در جریان است. آن را مورد تقدیر قرار دهید. زمانی که جای پارک مناسبی پیدا کردید، آن را مورد تایید قرار دهید، وقتی میزی مناسب در رستوران به شما داده شد، آن را مورد تایید قرار دهید. وقتی درآمدی غیر منتظره نصیبتان شد، آن را مورد تایید قرار دهید، وقتی شخصی در مسیر شما قرار میگیرد و به شما کمک میکند، آن را مورد تایید قرار دهید. هرچه بیشتر تایید کنید که همه چیز بر وفق مراد است، اتفاقات بیشتری به نفع شما روی خواهد داد. به همین سادگی!

اگر مسائلی را جذب زندگی خود میکنید که نمیخواهید، "قانون جذب" را به یاد بیاورید. به جای آن که فکر کنید و بگویید "جواب نمیدهد"، از خودتان بپرسید: من روی چه چیز تمرکز کرده ام؟ به چه چیزی فکر میکنم؟ در مورد چه چیز صحبت میکنم؟ و چه حسی دارم؟ که اکنون این شرایط و وقایع نامناسب و منفی برایم اتفاق افتاده است. اگر میخواهید بدانید که به چه چیزی فکر میکنید، به نتایجی که در اطرافتان به وجود آمده است توجه کنید. برای تغییر این نتایج، شما ابتدا باید تفکرات و احساساتتان را تغییر دهید.

 

 دیدگاه ها

ارسال نظر


اگر تصویر خوانا نیست اینجا کلیک کنید
همزمان با تأیید انتشار نظر من، به من اطلاع داده شود.
* نظر هایی كه حاوی توهین است، منتشر نمی شود.
* لطفا از نوشتن نظر های خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.